2020 metų konferencija

Konferencija vyko spalio 16 dieną, 2020 m. Radisson Blu Vilnius (Konstitucijos 20).

Baronienė
Manningham-Buller

vadovavo Didžiosios Britanijos saugumo tarnybai (MI5)

Lyderystė sudėtingu metu

Daugiau informacijos

Baronienė Eliza Manningham-Buller vadovavo Didžiosios Britanijos saugumo tarnybai (MI5) nuo 2002 iki 2007 metų, kaip tik tuo metu, kai organizacijai teko imtis radikalių pokyčių po rugsėjo 11-osios išpuolių ir iškilusios Al-Qaeda grėsmės. Jai vadovaujant MI5 išaugo dvigubai, buvo įsteigti aštuoni nauji biurai ir darbuotojų rengimo akademija, kurioje pradėti taikyti nauji saugumo profesionalų ugdymo metodai.

Anksčiau Eliza vadovavo tarnybos atliekamam tyrimui Lokerbio lėktuvo sprogdinimo byloje. Per pirmąjį Persijos įlankos karą ji tarnavo Vašingtone, o grįžusi į Didžiąją Britaniją siekė sutelkti MI5 žvalgybos pastangas kovojant prieš Laikinąją Airijos respublikonų armiją (IRA) Britanijos teritorijoje.  Prieš tapdama tarnybos generalinio direktoriaus pavaduotoja atsakinga už žvalgybos operacijas, Eliza Manningham-Buller buvo atsakinga už kovą su airių teroristais, stebėseną, techninį informacijos rinkimą, finansus ir informacines technologijas.

Eliza Manningham-Buller yra aktyvi nepriklausoma Didžiosios Britanijos Lordų rūmų atstovė ir daugelio komitetų narė, įskaitant Mokslo ir technologijų komitetą. Ji taip pat vadovauja antrai pagal dydį pasaulyje (po Bilo Geitso fondo) nevyriausybinei organizacijai „Wellcome Trust“, kuri finansuoja mokslinius tyrimus ir yra pirmoji moteris, vadovaujanti šiai organizacijai.

2005 metais per karalienės Elžbietos II gimtadienio iškilmes Elizai Manningham-Buller skirtas  „Pirties ordino“ (DCB) „Dame Commander“ titulas. 2014 metais karalienės sprendimu ji tapo Keliaraiščio ordino nare („Lady of the Garter“).

Nora Ikstena

rašytoja

Ką (su)geriame su „Motinos pienu“?

Daugiau informacijos

Per kelerius metus Nora Ikstena tapo žinomiausia Latvijos rašytoja pasaulyje. Milžiniško populiarumo sulaukė jos romanas „Motinos pienas“. Tai pasakojimas apie tris moterų kartas sovietinėje Latvijoje, apie pastangas išlikti savimi stagnacijos, įtarinėjimų, skundimo ir beprasmybės atmosferoje.  Ši sovietinė realybė puikiai atpažįstama ir mums visiems, tad konferencijoje įvairių – jaudinančių, netikėtų, jautrių, atvirų –  pokalbio kampų tikrai netrūks.

Nora Ikstena išleido daugiau nei 20 knygų, tarp jų –  ir grožinės literatūros kūriniai, ir biografijos, ir eseistika, ir net kulinarinė knyga. Ji kuria scenarijus ir idėjas kino filmams, muzikos projektams bei didelio masto renginiams. Rašytoja – viena ryškiausių asmenybių Latvijos kultūriniame gyvenime: ji pirmininkauja Latvijos Nacionalinei kultūros tarybai, vadovavo Latvijos literatūros centrui. Noros Ikstenos iniciatyva buvo įkurti Tarptautiniai rašytojų ir vertėjų namai Ventspilyje bei organizuojamas kasmetinis festivalis “Prozos skaitymai”. Ji yra Nacionalinės Kultūros Tarybos narė.

Nora Ikstena yra gavusi daugybę Nacionalines literatūros premijų, įskaitant prestižinę Baltijos Asamblėjos premiją bei Latvijos Trijų žvaigždučių ordiną.

Dovilė Grigienė

„Swedbank“ Lietuvoje vadovė

Už verslo durų – ten, kur vyksta tikrasis gyvenimas

Daugiau informacijos

Ar girdėjote terminą „CEO activism?“ Tai ryškėjanti tendencija, kai versle dirbantys vadovai/-ės imasi aktyvaus vaidmens sprendžiant socialinius iššūkius. Kaip jų prioritetų sąraše šalia pardavimų tikslų, kaštų, pajamų, plėtros planų atsiranda socialinė darbotvarkė? Kas priverčianti atitraukti žvilgsnį nuo „tikrojo“ verslo ir išeiti pro duris – į ten, kur vyksta gyvenimas? O gal jis vyksta abiejose durų pusėse? Kodėl toks svarbus vadovui/-ei yra vertybinis pamatas ir noras kurti pozityvų poveikį visuomenėje? Kokią svarbą tai turi asmeniniam tobulėjimui, nuomonės lyderystei, komandos stiprinimui?

Benjamin Fry

psichoterapeutas, rašytojas

Ką daryti, kai peržengiamos ribos?

Daugiau informacijos

Kaip reaguojate, kai jus kas nors sunervina, suerzina (trigger)? Kaip elgiatės stresinėse situacijose? Ko gero, pastebėjote, kad vieni žmonės reaguoja perdėm ramiai, abejingai, kiti – audringai, emocingai, pasitelkdami išraiškingą kūno kalbą? Pastarieji save po to mėgsta kaltinti, graužtis, kad nesusivaldė? Kas lemia tokias reakcijas? Kokia reakcija turėtų būti adekvati? Juk mūsų elgesys ir reakcijos į tam tikras situacijas lemia santykius su kolegomis, šeima, draugais, verslo partneriais. Konferencijoje psichoterapeutas, knygos „The Invisible Lion“ pasidalins patirtimi, kaip suprasti, kas su mumis vyksta, kaip valdyti savo reakcijas ir neperžengti ribų.   

Lineta Mišeikytė

kino prodiuserė

Kokią bombą manyje susprogdino „Černobylis“?

Daugiau informacijos

„Plutonis skyla protu nesuvokiamus 24 000 metų, man po „Černobylio“ prasidėjo tas pats. Šis filmas išsprogdino mane totaliai ir mintys, apmąstymai, supratimai tęsiasi, dauginasi kasdien kaip plutonis“, – savo patirtimi atvirai dalijasi Lineta Mišeikytė, serialo prodiuserė Lietuvoje. Ji sutinka, kad „Černobylis yra lietuviškos kino industrijos pripažinimas, bet jai asmeniškai šis projektas turėjo žymiai svarbesnę reikšmę – sukrutino mąstymą. Lineta kalba apie mūsų vidinę sovietinę armatūrą, kurią vis dar dangstome po plastiko paviršiumi, prarastą orumą, savęs nuvertinimą ir žmogiškąjį tiesos metronomą.

Linetos įkurta UAB „Baltijos filmų paslaugos“ kartu su užsienio partneriais Lietuvoje nufilmavo daugiau nei trisdešimt filmų. Naujausias Linetos darbas –  HBO Lietuvoje kurtas ir į pasaulinę populiarumo viršūnę šovęs, IMDb reitingo viršūnėje įsitvirtinęs istorinis mini serialas „Černobylis“, taip pat – „Karas ir taika“, „Nacių iškilimas“  ir kiti.

Dr. Arūnas Dulkys

ekonomistas

Kaip vadovui valdyti savo laiką, energiją ir dar pasirūpinti palikimu?

Daugiau informacijos

Kiekvienas vadovas organizacijai palieka tam tikrą palikimą. Visų pirma, savo klaidas. Pamokos iš klaidų palikimo – taip pat vertingi dividendai. Vis tik vadovui svarbiausia ne palikti klaidas, o pasiekti rezultatą. Vadovui, išaugusiam iki lyderio, jau svarbu KAIP pasiektas tas rezultatas. Lyderiui, supratusiam, kad jis tik žmogus, ateina metas atsakyti į klausimą, o KAIP išsaugoti pasiekto rezultato palikimą.

Vadovai labai retai kalba apie palikimą, nes klaidingai mano, jog tai yra atsitraukimas nuo tiesioginės veiklos. Taip pat nenori būti kaltinami besirūpiną tik savo karjera. Tuo tarpu, karjera skiriasi nuo palikimo. Karjera – pasiekimų rinkinys. Palikimas – ilgalaikis poveikis procesams ir žmonėms. Lyg dovana nuo atskiros organizacijos mūsų bendram pasauliui.

Tai kaip vadovui valdyti savo laiką, energiją ir dar pasirūpinti palikimu? Kaip buvo suprantamas vadovo palikimas anksčiau ir kokios tendencijos dabar? Tokius klausimus Arūnas Dulkys kels konferencijoje „Go Forward!”.

Arūnas Dulkys, pats save įvardija kaip buvusį kasininką, daugiau nei dešimtmetį praleidusiu kasose, saugyklose ir bankininkystėje. Mes jį geriau pažįstame kaip buvusį principingą valstybės kontrolierių ir vadovą su beveik 25 metų patirtimi buriant žmones į komandas ir vedant jas pokyčių link.

Dr. Agnė Kajackaitė

elgesio ekonomistė

„WO / MEN“ Amžina lyčių kova arba kiek iš tikrųjų esame skirtingi?

Daugiau informacijos

Kas daugiau rizikuoja – vyrai ir moterys? Kodėl Vakarų pasaulio moterys vengia konkurencijos, nors  matriarchalinėse visuomenėse atvirkščiai – jos mėgsta konkuruoti?

Kaip temperatūra ofisuose veikia moterų ir vyrų kognityvinį produktyvumą? Kokioje temperatūroje geriau protauja vyrai ir kokioje moterys? Agnė Kajackaitė, žinoma mokslininkė ir elgesio ekonomistė, tirianti vyrų ir moterų elgesio skirtumus, kels intriguojančius lyčių skirtumų klausimus.

Nors apie moterų ir vyrų skirtumus diskutuojama šimtmečiais, vietos unikaliems tyrimams čia dar daug. Tą įrodė Agnė Kajackaitė, elgesio ekonomistė, tyrimų grupės „Etika ir elgsenos ekonomika“ vadovė Berlyne Socialinių Mokslų centre. Mokslininkų tarpe Agnė išsiskiria unikaliais laboratoriniais eksperimentais, kuriais siekia suprasti, kaip žmonės priima sprendimus, kodėl jie elgiasi neetiškai ir nuo ko priklauso žmogaus sprendimas meluoti ar nemeluoti. Labiausiai Agnę pasaulyje išgarsino jos eksperimentas  apie temperatūros poveikį kognityvinei smegenų veiklai ir lyčiai. Šis tyrimas, atskleidęs vyrų ir moterų skirtumus reaguojant į temperatūrą, buvo publikuojamas tokiuose leidiniuose kaip The New York Times, The Time, The Guardian, transliuotas BBC ir kitur. Šiuo metu, bendradarbiaudama su leidykla „Baltos Lankos“, Agnė Kajackaitė rašo populiariojo mokslo knygą pavadinimu „WO / MEN“ kurioje apžvelgia lyčių skirtumus ekonomikoje, moterų ir vyrų polinkį rizikai, konkurencijai, melui.

Adrija Čepaitė

aktorė, docentė, retorikos, kvėpavimo technikų specialistė

Žaiskime gyvenimą!

Daugiau informacijos

Pripažinkite – gyvenimas dažnai atrodo kaip vienpusis greitkelis!  Duotybė, kurioje tu dalyvauji,  priimi sprendimus, darai tai, ką reikia ir ko iš tavęs tikisi. Čia gausu didesnių ir mažesnių problemų, kurios užkrenta ant galvos ir tenka jas spręsti. O kas pasikeistų, jei mes  priimtume sprendimą žaisti gyvenimą? Juk kai atsistoji į žaidėjo poziciją, esi laisvas – turi teisę klysti, blefuoti, pralaimėti, pakartoti, atsipalaiduoti, dažniau šokti, mažiau  kautis. Gali laisvai kelti klausimus – apie ką mano žaidimas? Kas mano partneriai? Koks žaidimo tikslas? Ar mano žaidimas turi pabaigą? Ar man svarbu laimėti?  Kokio tikiuosi pokyčio: vidinio ar išorinio? Kas modeliuoja situacijas: aš ar aplinkybės? Ar esu žaidėja, kurianti ir valdanti aplinkybes, ar prisitaikanti ir paklūstanti?  „Kokį žaidimą žaisime šiandien?“, – konferencijoje klaus aktorė, docentė, retorikos, kvėpavimo technikų specialistė Adrija Čepaitė.

Gediminas Užkuraitis

Lietuvos pristatymo užsienyje 2030 strategas

Kuo Lietuva gali būti įdomi pasauliui?

Daugiau informacijos

Didesnis skaičius žmonių Prancūzijoje naudoja „Vinted“ nei žino Lietuvos pavadinimą. Apskritai, dar esame matomi kaip posovietinė valstybė Rytų Europoje. Kaip tai keisti? Per trisdešimt Nepriklausomybės metų mūsų šalis pasiekė stulbinamų laimėjimų, tačiau ne visada pavyko susitarti, kaip apie juos papasakoti kitiems. Kaip ir absoliuti dauguma šalių, iki šiol formuluojame savo žinutes per tai, kas svarbu ir brangu mums, pamiršdami, kad prisistatinėjame kitiems. 

„Lietuvos Pristatymo užsienyje strategijos 2030“ projektu siekiama pirmąkart apie save kalbėti tikslingai, proaktyviai ir vieningai, bet tam būtina sąlyga — išgirsti ir suprasti. Apie naujają Lietuvos pasakojimo kryptį pasakos projekto strategas, Synthesis Consulting Group partneris Gediminas Užkuraitis.
 

DISKUSIJA

Kaip krizė pakeitė mūsų vertybes?

Daugiau informacijos

Kaip krizė pakeitė mūsų vertybes? Ar iš tiesų tapome kitokie? Kaip tai pasireiškia? Popandeminiame kontekste daug kalbama apie tai, kad moterų vadovaujamos valstybės su pandemija susitvarkė geriau. Padiskutuokime, kokios esminės lyderių vertybės atsiskleidė, ką atspindėjo mūsų visuomenės veidrodis? Germanistę, vieną iš Atviros Lietuvos fondo įkūrėjų Ireną Veisaitę, sociologę, religijotyrininkę prof. Mildą Ališauskienę ir diplomatę, URM kanclerę Jovitą Neliupšienę kalbins Donatas Puslys, Vilniaus politikos analizės instituto Medijų ir demokratijos programos vadovas.

Irena Veisaitė

germanistė, Atviros Lietuvos fondo kūrėja ir ilgametė pirmininkė

Jovita Neliupšienė

diplomatė, URM kanclerė

prof. Milda Ališauskienė

sociologė, religijotyrininkė

Programa

10:15 – 11:00
  • Online

Lyderystė sudėtingu metu

Baronienė Manningham-Buller

vadovavo Didžiosios Britanijos saugumo tarnybai (MI5)

kalbins Nerijus Mačiulis, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas

Baronienė Manningham-Buller
11:00 – 11:30

Kaip vadovui valdyti savo laiką, energiją ir dar pasirūpinti palikimu?

Dr. Arūnas Dulkys

ekonomistas

Kalbins Simona Oliškevičiūtė-Cicėnienė, COBALT advokatų kontoros partnerė

Baronienė Manningham-Buller
11:30 – 12:00
  • Online

Ką (su)geriame su „Motinos pienu“?

Nora Ikstena

rašytoja

Kalbins Dovilė Filmanavičiūtė, reklamos specialistė, dainininkė

Nora Ikstena
12:00 – 13:00

Pietų pertrauka

13:00 – 13:30

Kuo Lietuva gali būti įdomi pasauliui?

Gediminas Užkuraitis

Lietuvos pristatymo užsienyje 2030 strategas

Nora Ikstena
13:30 – 13:35

Kalba, kurios nebuvo

13:35 – 13:55

Už verslo durų – ten, kur vyksta tikrasis gyvenimas

Dovilė Grigienė

„Swedbank“ Lietuvoje vadovė

Nora Ikstena
13:55 – 14:15

Žaiskime gyvenimą!

Adrija Čepaitė

aktorė, docentė, retorikos, kvėpavimo technikų specialistė

Nora Ikstena
14:15 – 14:45
  • Online

Ką daryti, kai peržengiamos ribos?

Benjamin Fry

psichoterapeutas

Nora Ikstena
14:45 – 15:15

Kavos pertraukėlė

15:15 – 15:45
  • DISKUSIJA

Ar krizė pakeitė mūsų vertybes?

Irena Veisaitė

germanistė, Atviros Lietuvos fondo kūrėja ir ilgametė pirmininkė

Jovita Neliupšienė

diplomatė, URM kanclerė

prof. Milda Ališauskienė

sociologė, religijotyrininkė

Moderatorius Donatas Puslys, publicistas

Nora Ikstena
Nora Ikstena
Nora Ikstena
15:45 – 16:05

„WO / MEN“ Amžina lyčių kova arba kiek iš tikrųjų esame skirtingi?

Dr. Agnė Kajackaitė

Elgsenos ekonomistė

Nora Ikstena
16:05 – 17:00

Kokią bombą manyje susprogdino „Černobylis“?

Lineta Mišeikytė

prodiuserė

Kalbins Nasdaq viceprezidentė Arminta Saladžienė

Nora Ikstena